آموزشگاه معراج هنر

آموزشگاه معراج هنر

مرکز آموزش های تخصصی سینما

البرز کرج مهرشهر ابتدای بلوار ارم خیابان شبنم (جنب بانک قوامین) کوی شبنم یک شمالی ساختمان نیکو طبقه 3 واحد 9 آموزشگاه معراج هنر

09021910026

34255442

33342103

اینستاگرام merajhonar

تلگرام meraj_complex

بیش از 10 سال سابقه در تهران – آموزش و تولید فیلم سریال

بازیگری – آموزش تا تولید

بازیگری سینما – کارگردانی – فیلمنامه نویسی – دوبلاژ – عکاسی – گریم

ارائه دیپلم بین المللی در هر رشته با مجوز رسمی از سازمان آموزشی فنی حرفه ای کشور

با حضور اساتید برتر سینما و تلویزون

انتظار-خاکستری آینه-درون- آینه-درون--1 بدون-شرط تلاش-نهایی شب-بیاد-ماندنی ماشین-مش-ممدلی-1 مرداب همدل-شدگان

معرفی شغل بازیگر

اگر عاشق بازیگری بوده و می خواهید از استعداد و خلاقیت خود استفاده کنید، شغل بازیگری می تواند برای شما مناسب باشد. کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است. او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند. به عبارتی بازیگری به معنای حضور بازیگر بر سر صحنه است.

یکی از مهمترین ویژگی بازیگر، مردم شناسی و داشتن شناخت خوب نسبت به انسان ها و جامعه خود می باشد.به عنوان مثال وقتی می خواهد نقش یک فرد بیمار خاص را بازی کند، باید مدتی روی موضوع تحقیق کرده و باشرایط زندگی و خانواده، مشکلات و دغدغه های آنها به خوبی آشنا شود. همچنینبازیگر باید هوش خوب، سرعت یادگیری مناسب، استعداد و ذوق لازم  را داشته و همیشه پذیرای نظرات و انتقادات کارگردان و منتقدان باشد. بازیگران توانمند آنهایی هستند که می توانند نقش های متفاوت و گاهی متضاد را به خوبی اجرا کنند. مهم ترین هنر بازیگر، باور پذیر کردن نقش از سوی تماشاگران می باشد. در صورتی که بازیگر مهارت و تسلط خوبی بر کار خود داشته باشد، می تواند این باور پذیری را در مخاطب ایجاد کند.

معمولا بازیگران یا در رشته دانشگاهی مرتبط تحصیل کرده و یا دوره های بازیگری را گذرانده اند. البته برخی نیز به صورت تجربی وارد شغل بازیگری شده اند.

ساعت کاری بازیگر تقریبا نامنظم است. اغلب تئاترها در شب اجرا می شوند ولی در طول روز نیز بازیگر باید به تمرین و اجرای آزمایشی آن بپردازد. در فیلم و تلویزیون هم معمولا در طول روز باید زمان های زیادی را بین صحنه های فیلم برداری صرف کند.

سفرهای کاری در شغل بازیگری، به خصوص در سینما و تلویزیون، زیاد است و گاهی بازیگر مدت زیادی را از خانواده خود دور می ماند.

در ادامه با وظایف بازیگر ، مهارت و توانمندی های مورد نیاز بازیگری، نحوه ورود به شغل بازیگری،فرصت شغلی و بازارکار بازیگری و میزان درآمد بازیگر بیشتر آشنا می شوید.

چگونه بازیگر شویم / راه واقعی بازیگر شدن

می خواهید بازگر شوید؟/کلیک کنید/چگونه بازیگر شویم/راه بازیگر شدن/با نگاهی به دور و برمان می‌بینیم افراد بسیاری به خصوص جوانان علاقه به بازیگری داشته و آرزویشان این است روزی یك سوپراستار در سینمای ایران شوند.

با نگاهی به دور و برمان می‌بینیم افراد بسیاری به خصوص جوانان علاقه به بازیگری داشته و آرزویشان این است روزی یك سوپراستار در سینمای ایران شوند.وقتی هدف این جوانان را جویا می‌شویم برخی به خاطر شهرت و معروف شدن می‌خواهند بازیگر شوند (به قول خودمان عشق شهرت باعث شده به دنبال بازیگری بروند) و دسته‌ای دیگر به خاطر درآمد و پول! (تصورشان این است كه هر كس بازیگر شود درآمدهای بسیار بالا خواهد داشت).

بازیگری چیست

دراین بین افراد كمی پیدا می‌شوند كه به خاطر علاقه به هنر و هنرمند شدن می‌خواهند بازیگری و كارگردانی و اجرای هنری سر صحنه را به صورت حرفه‌ای بیاموزند. در ادامه پاره‌ای شرایط و نحوه بازیگری، مصائب این حرفه و برخی نكات مفید درباره بازیگری را برایتان گردآوری كرده‌ایم.(چگونه بازیگر شویم)

راه بازیگری

- شروع كار در كلاس‌های آموزش تئاتر و كسب مهارت واقعی در زمینه بازیگری تئاتر و آشنایی با كارگردانان و برخی چهره‌های معروف و ایجاد رابطه با دست‌اندركاران معتبر می‌تواند راهی برای ورود به این حرفه باشد.

- ثبت نام در كلاس‌های بازیگری (مثلا كلاس‌های بازیگری كه چهره‌های معروف سینما برگزار می‌كنند).

- همچنین شركت در كنكور هنر و تحصیلات دانشگاهی مرتبط با رشته بازیگری و آشنایی با این هنر.(راه بازیگر شدن)

شرایط بازیگر شدن

*استعداد كلید موفقیت برای بازیگری (بسیاری افراد دوره‌های طولانی دانشگاهی و غیره را در زمینه بازیگری می‌گذرانند ولی در نهایت پس از سال‌ها تلاش همچنان به عنوان یك نقش پایین در فیلم اجرا داشته‌اند. فقط به واسطه تحصیلات دانشگاهی و شركت در كلاس‌های بازیگری نمی‌توان انتظار داشت پس از چند سال فرد یك سوپراستار شود، زیرا قابلیت‌های فردی و استعداد ذاتی در این رشته نقش پررنگی در رشد و  پیشرفت فرد دارد).

* یك بازیگر بایستی خستگی‌ناپذیر باشد و تحمل فیزیكی و روحی، روانی بالا داشته باشد. (در برخی نقش‌ها لازم است بازیگر چاق شود و یا لاغر شود و شرایط بدنی متناسب با نقش خود را پیدا كند)

* یك بازیگر ساعات كاری نامنظم و طولانی خواهد داشت.

* یك بازیگر تلاش و پشتكار فراوان دارد و هیچگاه از آموزش دیدن خسته نمی‌شود.

* هوش و خلاقیت (جهت جان بخشیدن به نقش خود) عامل مهمی در موفقیت بازیگر است.

* یك بازیگر شخصیت چالشی دارد.

* روحیه بالای كار تیمی و همكاری در گروه از دیگر خصوصیات یك بازیگر است.

* یك بازیگر انرژی و توان بدنی بالا دارد (گاهی اوقات ممكن است مدتی دور از خانواده برای ساخت فیلم در شرایط نامساعد زندگی كند).

* سازگاری بالای بازیگر با افراد و شرایط مختلف بسیار مهم است.

* روحیه انتقادپذیری بسیار بالا جهت پذیرش انتقادهای كارگردانان، منتقدان و… نیز برای بازیگری شرط است.

* انضباط

* و در آخر دوره‌های آموزش هنری یكی دیگر از مهم‌ترین شروط برای بازیگر شدن می‌باشد (زیرا یك بازیگر همواره بایستی در حال یادگیری كسب تجربه و مهارت در زمینه هنر بازیگری باشد، فراموش نكنیم بازیگری یك علم نیز هست و كسب علم نیاز به تحصیل و تجربه كافی دارد).

و در آخر شناخت كافی بازسگر نسبت به مردم، فرهنگ و آداب و رسوم جامعه و شناخت كافی و تحقیق او درباره نقش خود باعث می‌شود تا او بتواند با آگاهی بیشتر تمام جوانب مشكلات و دغدغه‌ها را درك كرده و نقشی متفاوت و برجسته ایفا كند (مهارت و تسلط كافی وط منجر به ایفای نقشی طبیعی و تاثیرگذار بر روی مخاطب خواهد شد).(چگونه بازیگر شویم)

درآمد بازیگران

متاسفانه درآمد بازیگران در ایران شفافیت مالی ندارد و در آثار و تولیدات سینمایی اطلاعات مالی اعلام نمی‌شود، ولی یك اصل كلی این است كه بسته به تلاش و پشتكار بازیگران نمی‌توان انتظار داشت كه همگی دستمزدهای و یا هم‌سطح دریافت كنند، از آنجا كه بازیگران به عنوان ویترین سینمای ایران هستند همچنان نقش بازیگر خوب و جذاب پررنگ‌تر خواهد شد. از طرفی معیارهای تجربه، توانمندی بازیگر و محبوبیت، سختی و دشواری نقش، از مواردی است كه می‌تواند بر دستمزد بازیگر تاثیر بگذارد.

مشکلات بازیگران

- امنیت شغلی پایین (بسیاری از هنرمندان در كنار بازیگری به حرفه دیگری مشغول هستند)

- رقابت بالای بازیگران

- وجود برخی روابط در بسیاری از انتخاب نقش‌ها (برخی افراد به واسطه مسائل مالی وارد این حوزه می‌شوند و یا با معرفی آشنایان و متكی بر رابطه پا به عرصه بازیگری می‌گذارند بدون اینكه هیچ دوره آموزشی هم دیده باشند، به قول یك هنرمند بازیگر كسی كه با پول وارد این حوزه شده باشد اصالت لازم برای بازیگری را ندارد و بقای خود را نمی‌تواند تضمین كند).

در آخر ذكر اين نكته ضروري است كه يك بازيگر بايستي تلاش كند الگوي اجتماعي پسنديده و مناسبي از لحاظ رفتار و برخورد و منش براي جامعه باشد و هميشه و همه جا ارزش و منتزل خود را حفظ كرده از خود چهره‌اي خوب و ماندگار در ياد و خاطره مردم بر جاي گذارد.

آشنایی با شغل بازیگر

اگر عاشق بازیگری بوده و می خواهید از استعداد و خلاقیت خود استفاده کنید، شغل بازیگری می تواند برای شما مناسب باشد. کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است. او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند. به عبارتی بازیگری به معنای حضور بازیگر بر سر صحنه است.

یکی از مهمترین ویژگی بازیگر، مردم شناسی و داشتن شناخت خوب نسبت به انسان ها و جامعه خود می باشد.به عنوان مثال وقتی می خواهد نقش یک فرد بیمار خاص را بازی کند، باید مدتی روی موضوع تحقیق کرده و باشرایط زندگی و خانواده، مشکلات و دغدغه های آنها به خوبی آشنا شود. همچنین بازیگر باید هوش خوب، سرعت یادگیری مناسب، استعداد و ذوق لازم  را داشته و همیشه پذیرای نظرات و انتقادات کارگردان و منتقدان باشد. بازیگران توانمند آنهایی هستند که می توانند نقش های متفاوت و گاهی متضاد را به خوبی اجرا کنند. مهم ترین هنر بازیگر، باور پذیر کردن نقش از سوی تماشاگران می باشد. در صورتی که بازیگر مهارت و تسلط خوبی بر کار خود داشته باشد، می تواند این باور پذیری را در مخاطب ایجاد کند.

معمولا بازیگران یا در رشته دانشگاهی مرتبط تحصیل کرده و یا دوره های بازیگری را گذرانده اند. البته برخی نیز به صورت تجربی وارد شغل بازیگری شده اند.

ساعت کاری بازیگر تقریبا نامنظم است. اغلب تئاترها در شب اجرا می شوند ولی در طول روز نیز بازیگر باید به تمرین و اجرای آزمایشی آن بپردازد. در فیلم و تلویزیون هم معمولا در طول روز باید زمان های زیادی را بین صحنه های فیلم برداری صرف کند.

سفرهای کاری در شغل بازیگری، به خصوص در سینما و تلویزیون، زیاد است و گاهی بازیگر مدت زیادی را از خانواده خود دور می ماند.

وظایف بازیگر

بازیگر زیر نظر یک کارگردان در تیمی از بازیگران و عوامل فیلم کار می کند. ایفای نقش فقط بخش کوچکی از کار یک بازیگر است. وی زمان زیادی را صرف کارهای زیر می کند:

تحقیق و بررسی روی نقش خود (برای آشنایی کامل با شرایط و خصوصیات نقش و در نتیجه ایفای بهتر و واقعی تر آن)

تمرین

دادن تست اولیه

ارتباط با مدیر برنامه های خود و یافتن نقش بعدی

برخی از بازیگران در کنار بازیگری کارهایی مانند تدریس، عضویت در انجمن های هنری، (گاهی) راه اندازی یک شغل جانبی و… را انجام می دهند.

مهارت و توانمندی های مورد نیاز بازیگری

هوش و خلاقیت (بازیگر باید فرد باهوشی باشد تا بتواند سریعا با روند فیلم آشنا و متن فیلمنامه را حفظ کند. همچنین در بسیاری موارد که پیش می آید باید از خلاقیت خود در ایفای نقش بهتربهره بگیرد.)

کار تیمی خوب (ساخت هر فیلم، سریال یا برنامه ای مستلزم همکاری تیمی از عوامل مختلف است که بازیگر یکی از آنها بوده و در صورت وجود کار تیمی مناسب، نتیجه خوبی نیز حاصل خواهد شد.)

استقامت، انرژی و توان و تناسب بدنی (کار بازیگری یکی از سخت ترین مشاغل است. معمولا ساعات زیاد و متمادی فیلمبرداری انجام می شود و بازیگر باید توان بدنی و انرژی کافی داشته باشد تا خستگی روی کارش تاثیر منفی نگذارد. از لحاظ ظاهری نیز باید تناسب اندامی متناسب با موضوع فیلم داشته باشد به طوری که در برخی فیلم ها باید چاق شود و در برخی دیگر بسیار لاغر)

سازگاری و توانایی انطباق سریع با شرایط و افراد ( چون بازیگر هنگام اجرا مرتبا با موقعیت ها و انسان های دیگر در ارتباط است، لحظه های زیاد غیر منتظره ای پیش می آید که باید خود را سریعا با آنها وفق داده و کار را به خوبی پیش ببرد)

انضباط و سخت کوشی

آشنایی با گروه های مختلف مردم، آداب و رسوم، ویژگی های گفتاری و رفتاری آنها – برای ایفای نقش بهتر و واقعی تر

انتقاد پذیری بالا – برای پذیرش نظرات و انتقادهای کارگردان، منتقدان و …

نحوه ورود به شغل بازیگری

فارغ التحصیلان رشته بازیگری – کارگردانی، ادبیات نمایشی و سایر رشته های مرتبط می توانند وارد این شغل شوند. البته در بسیاری موارد بازیگرانی هستند که تحصیلات مرتبط نداشته ولی استعداد خوبی در این حوزه دارند و به این کار مشغولند. بسیاری نیز با گذراندن دوره های بازیگر در کلاس های خصوصی و آزاد وارد این حرفه می شوند.

در این بخش به نحوه ورود برخی بازیگران به این عرصه اشاره می شود :

محمدرضا فروتن
فروتن اوایل دهه هفتاد فروتن به واسطه یکی از دوستانش، اکبر اصفهانی “عکاس خوب فیلم‌ها و سریال‌ها”، به بهرام کاظمی ‌معرفی شد. کسی که برای نقش کوتاهی در فیلمش به دنبال یک بازیگر تازه کار می‌گشت. فروتن با “هدف” وارد سینما شد، هرچند برای رسیدن به بازیگری، کلاس‌های آزاد بازیگری زیر نظر حمید سمندریان را هم رفته بود.

نیکی کریمی
کریمیبیشتر مردم او را با “عروس” می‌شناسند. فیلمی‌که بعد از انقلاب برای نخستین بار، کلوزآپ‌هایی از سیمای بازیگر جوان فیلم به مخاطبان عرضه می‌کرد. “عروس” بهروز افخمی ستاره آفرین بود. نیکی کریمی‌ و ابوالفضل پورعرب، با این فیلم محبوب قلب‌ها شدند و خیلی‌ها یادشان رفت که نیکی کریمی ‌را برای نخستین بار در سال ۶۸ در فیلم “وسوسه” جمشید حیدری دیده اند. کسی که از دوران دبیرستان، علاقه زیادی به تئاترهای مدرسه ای داشت و همین علاقه، او را سرانجام به ستاره سال‌های نه چندان دور سینمای ایران تبدیل کرد. درباره ورود او به سینما هیچ وقت حرف و حدیثی وجود نداشت. آن سال‌ها آن قدر سینمای ایران بی ستاره بود که همه از حضور بازیگر تازه واردی مثل او در سینما استقبال می‌کردند.

بهرام رادان
رادانخیلی از آدم‌ها بعد از سربازی دنبال کار می‌گردند. بهرام رادان هم یکی از همان‌هاست؛ همان‌هایی که در بین آگهی‌های روزنامه دنبال یک شغل مناسب هستند. چشمش که به آگهی کلاس‌های بازیگری “هیوافیلم” خورد، گوشی را برداشت و بعد هم سر از کلاس‌ها در آورد و یک هفته از کلاس‌ها نگذشته بود که فرم انتخاب بازیگر یک فیلم سینمایی را پر کرد تا روز تست از راه برسد. در کلاس ثریا قاسمی “شور عشق” را به دستش می‌دهند تا روی نقش مجید همان “کیان” تمرکز کند. نقشی که فکر می‌کرد یکی دوتا دیالوگ بیشتر ندارد، غافل از این که یکی از دو نقش اصلی فیلم است. “شور عشق” برای رادان سکوی پرتاب بود. پرتاب به دنیای سینما.

شهاب حسینی
حسینیمسیر بازیگری شهاب حسینی آن قدر پله پله بوده که کسی نمی‌تواند درباره حضور او در سینما و تلویزیون حرف و حدیثی داشته باشد. او به همراه تعدادی از بازیگرانی که بعدها کار طنز تلویزیونی کردند، گروهی داشتند که به شهرهای مختلف سفر و برنامه‌های شاد اجرا می‌کردند. بعد هم برای آیتم طنز “جمعه‌ها با شبکه ۲” کار کرد و از همان جا از طریق کامران ملک مطیعی پایش به گویندگی رادیو باز شد. بالاخره هم در اجرای متفاوت برنامه “اکسیژن” دیده شد و کم کم چهره اش برای مردم جا افتاد. “پلیس جوان” او را بین مردم به عنوان یک هنرپیشه تثبیت کرد و راه بازیگری اش تداوم پیدا کرد تا بالاخره در جشنواره فیلم فجر ۸۷، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای “سوپراستار” از آن خود کرد. آهستگی و پیوستگی حضور شهاب حسینی در تلویزیون و سینما هر نوع شایعه ای را در مورد او از بین می‌برد.
هرچند رشته دانشگاهی اش ، روان شناسی، ارتباط مستقیمی ‌با کار بازیگری ندارد؛ البته رشته ای که برای بازیگری آن را نیمه کاره رها کرد.

هدیه تهرانی
تهرانیاو را تصور کنید که در فروشگاه در حال قدم زدن است و می‌خواهد برای کارهای دکوراسیونش حصیر بخرد. سنگینی نگاه دو نفر را لابه لای قفسه‌ها روی خود احساس می‌کند؛ آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا که آن‌ها هم برای خرید به فروشگاه آمده بودند. تا این جای ماجرا برای ورود به سینما فانتزی است. شاید برای همین است که هدیه تهرانی به پیشنهاد حاجیان برای بازی جواب “نه” می‌دهد. اما حاجیان و شریفی نیا شماره تماس دوست او و مادرش را می‌گیرند و با تهرانی در تماس هستند. رفتن به دفتر سینمایی هدایت فیلم همان و عکس رضا رخشان برای تست گریم هم همان. عکس‌های هدیه تهرانی در دفاتر سینمایی پخش می‌شود و حالا دیگر خیلی از کارگردان‌ها می‌خواهند هدیه برایشان بازی کند. هدیه تهرانی خیلی زودتر از این‌ها می‌توانست ستاره شود اما او مانند خیلی‌های دیگر با مسعود کیمیایی شروع کرد. سلطان نخستین فیلم او بود، فیلمی ‌که تهرانی در آن نقش پررنگی داشت و البته خیلی زود هم دیده شد.

بازار کار و فرصت شغلی بازیگری

در کنار بازیگری در فیلم، تئاتر، تلویزیون و رادیو، بازیگر می تواند فرصت های شغلی ای در حوزه هایی از جمله آموزش بازیگری، صداگذاری، تبلیغات و… بیابد. اغلب بازیگران قراردادهای کوتاه مدت داشته و زمان کمی از سال را به بازیگری مشغول هستند. بنابراین برای مابقی سال معمولا به کار دیگری می پردازند. برای مثال به شغل دوم بعضی از بازیگران کشور اشاره می شود :

محمد رضا گلزار – فعالیت در حوزه تبلیغات، پوشاک و دارنده مرکز زیبایی مردان

بهرام رادان – دارنده کافی شاپ

تهمینه میلانی – فعالیت در حوزه معماری داخلی

رضا کیانیان – فعالیت در حوزه های نویسندگی، عکاسی و مجسمه سازی

امین تارخ – دارنده آموزشگاه بازیگری

رضا عطاران – دارنده آتلیه عکاسی

به دلیل جذاب بودن و پرطرفدار بودن بازیگری، رقابت برای این شغل بسیار زیاد است. البته اگر فردی در کنار داشتن استعداد زیاد، واقعا عاشق بازیگری بوده و دانش آن را نیز بیاموزد، احتمال موفقیت او در این حوزه بسیار زیاد است.

بازیگری در کشورمان با برخی از مسایل و مشکلات روبرو است که عبارتند از :

نبود امنیت و آینده شغلی

داشتن شغل دوم اکثر بازیگران به دلیل مشکلات مربوط به دستمزد، بیمه و…( طبیعتا این امر از تمرکز کامل بازیگر روی کارش کم کرده و روی بازده او نیز اثرگذار است.)

حاکم بودن روابط در بسیاری از انتخاب ها به جای توجه به استعداد، مهارت و توانایی افراد داوطلب

وضعیت استخدام شغل بازیگری در برخی کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام بازیگران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۴ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

استرالیا – در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام بازیگران رشد ۴۱.۶ درصدی داشته و در آینده رشد متوسطی برای آن پیش بینی می شود.

درآمد بازیگر

درآمد بازیگران، که در قرارداد فیلم ها و برنامه ها تعیین می شود، بسیار متفاوت است. این تفاوت به علل مختلفی از جمله توان بازیگری، شهرت، سابقه و تجربه کاری و… بازیگر ارتباط دارد. برای مثال بازیگرانی که سوپراستار دوران خود می شوند، برای بازی در فیلم ها و یا شرکت در برخی برنامه ها پول زیادی دریافت می کنند. البته درآمد بازیگر معمولا به صورت دوره ای تغییر می کند. در برخی اوقات تعداد زیادی فیلم و سریال به او پیشنهاد شده و درآمد خوبی کسب می کند. گاهی نیز پیشنهاد خوبی ندارد و درآمدش به شدت کاهش می یابد. به همین خاطر است که تعداد زیادی از بازیگران کار دومی در کنار بازیگری برای خود دست و پا می کنند.

میزان درآمد بازیگر در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد بازیگر ساعتی ۱۷.۴۴ دلار و برای همه مشاغل ساعتی۱۶.۲۷ دلار در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، متوسط درآمد بازیگران ۵۱.۲۰۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه بازیگر ۸۱.۰۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – اکثر بازیگران درآمدی کمتر از ۴۵.۵۰۰ دلار در سال دارند. بسیاری از آنها حتی درآمدی کمتر ۱۵.۰۰۰ دلار در سال دارند. بازیگران معروف و سر شناس فقط می توانند درآمدهای بالایی کسب کنند.

شخصیت های مناسب شغل بازیگری

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

چگونه به کودکتان کمک کنید تا برای یک تست بازیگری آماده شود؟

در هالیوود، بسیار مرسوم است که کارگردان برای انتخاب تنها یک نقش، 300 پیشنهاد دریافت کند. بنابراین هنگامی که فرزند شما در این میان برای تست بازیگری انتخاب می شود، معنی اش این است که کارگردان از قبل عقیده دارد که او برای این نقش مناسب است! چه موقعیت خاصی برایش فراهم شده است. حالا این مسئولیت شما است که به او نشان دهید که باید آرام و خوش بین باشد تا روند شادی را طی کند و دیگر مهم نیست چه اتفاقی می افتد. مراحل آماده سازی فرزندتان به شرح زیر می باشد:

1. او را تشویق کرده و مثبت باشید.

اگرچه فرزندتان هنگامی که تماسی با خبرهای خوب را می شنود، خوشحال خواهد شد، اما اغلب بازیگران با نزدیک شدن روز بزرگ، درجاتی از عصبانیت و نگرانی را تجربه می کنند. شما باید هرگونه احساس شک و دودلی درباره ی توانایی هایش را از بین ببرید و یادآوری کنید که او تا همین لحظه مراحل سختی را پشت سر گذاشته که برای تست دعوت شده است. اولین اولویت بزرگ، برای شما این است که اطمینان حاصل کنید فرزندتان همه چیز را حفظ کرده است. کودک شما هرچه بیش تر مطالب را حفظ کرده باشد، راحت تر خواهند بود و در برابر دوربین احساس بهتری خواهند داشت. این موضوع مانند طلا برای کارگردان انتخاب بازیگر ارزشمند است. بعد از این، زمانی فرامی رسد که باید راجع به پروژه تحقیقات به عمل بیاورید. اگر تبلیغات بازگانی است، راجع به محصول و کمپین تبلیغاتی تحقیق اینترنتی کرده و اطلاعات بیش تری به دست بیاورید. اگر نمایش تلویزیونی است، دو قسمت از مجموعه را ببینید تا نحوه ی بازی مورد نیاز دست تان بیاید. در مورد فیلم های سینمایی تلاش کنید فیلم های بیش تری از این کارگردان ببینید. به فرزندتان کمک کنید تا از ایده هایی که از این تبلیغات می گیرند، در عمل استفاده کنند.

2. والدین! خود را آماده کنید!

در این جا آمادگی شما تقریبا به اندازه ی آمادگی فرزندتان اهمیت دارد. برنامه های روز تست بازیگری می بایست از سیرتاپیاز برنامه ریزی شود تا استرس همه پایین بیاید. شب قبل، آدرس را به دقت مکان یابی کنید.

3. لوازم ضروری برای تست بازیگری:

رزومه، عکس پرسنلی و حتی تعدادی تکلیف برای انجام دادن در زمان انتظار می باشد. تعدادی اسنک سالم خانگی همراه داشته باشید تا اگر انتظار طولانی شد استفاده کنید. به فرزندتان یادآوری کنید که تا چه اندازه مستعد و توانا است. به او بگویید که راحت بوده و خودش باشد.

هشت نکته که هر بازیگری باید بداند

1.حرفه‌تان را بیاموزید: خیلی‌هافکر میکنند بازیگری آسان است. مانند هر فرم هنری دیگری، بازیگری یک حرفه است و باید در آن مهارت یافت. به کلاس‌های بازیگری بروید و کار بازیگران دیگر را ببینید و برای مهارت پیدا کردند را در این حرفه وقت بگذارید. چند تایی از بازیگر درجه یک هستند که با مربیان بازیگری کار می‌کنند چون می‌خواهند درجه یک باقی بمانند. یادتان باشد که قرار نیست بدون کمک دیگران، همه چیز را بدانید.

2.هیچ‌وقت دیر نکنید: شاید این امر خیلی آشکار به نظر برسد اما صدها، اگر نگوییم هزارها، بازیگر را سراغ داریم که اصلا نمی‌توانند زمان را درک کنند. جلسات انتخاب بازیگر معمولا چند دقیقه بیشتر طول نمیکشند و تعمدا در ساعات عجیبی برگزارمی‌شوند که ممکن است به ذهن کسی هم خطور نکند. در چنین جلساتی دیر نکنید و هنگام برگزاری آنها صبور باشید.

3.دیالوگ‌های‌تان را حفظ باشید: این هم ممکن است به نظرتان مته به خشخاش گذاشت نباشد اما خیلی از بازیگران مقداری از دیالوگ‌های‌شان را حفظ و سعی می‌کنند به این دیالوگ‌ها پروبال بدهند ولی به شکل ناجوری در این کار شکست می‌خورند. وقت بگذارید و دیالوگ‌های‌تان را آماده کنید. نه تنها چیزی را که قرار است بگویید حفظ کنید بلکه چه گونه گفت نه رانها را نیز تمرین کنید.

4.دیالوگ‌های‌تانرا بازنویسی نکنید: هیچ‌وقت و هرگز چیزی بیش‌تر از آنچه در فیلمنامه آمده به زبان نیاورید. این کار نویسنده رامی‌رنجاند. اگر دوست دارید دیالوگ‌های‌تان را خودتان بنویسید، بروید نویسنده شوید.

5. گوش کنید، گوش کنید، گوش کنید: به این دلیل سه بار این جمله را آوردیم چون امیدواریم گوش کنید. به آنچه به شما گفته میشود گوش کنید. گاهی بازی‌گردان یا نویسنده و یا کارگردان، پیش از شروع جلسه انتخاب بازیگر، چیزی را برای راهنمایی به شما می‌گویند یا هنگام برگزاری این جلسه و در مورد دیالوگ به خصوصی نکته‌ای را به شما گوشزد می‌کنند. به آنچه به شما میگویند گوش بدهید و بخواهید زمانی را که لازم است تا آن نکته را در درون بپرورید، در اختیارتان قرار دهند.

6.مطمئن شوید عکس شما دقیق است: گاهی عکس‌هایی که برای معرفی خودتان ارائه می‌کنید، شما را به عنوان یک بازیگر نشان می‌دهند. یقین پیدا کنید عکس یا عکس‌هایی که این طرف و آن طرف و دست مسئولان انتخاب بازیگران می‌دهید، هرآنچه را که اکنون هستید نشان دهند.اگر چاق شده‌آید؛ موهای‌تان را کوتاه کردهاید؛ چند سالی پیرتر شده‌اید؛ مطمئن باشید که عکس‌های‌تان این چیزها را دقیقا نشان بدهند. عکس‌های شما قرار نیست مجوزی باری دادن یک نقش به شما باشند و یقینا شما هم انتظار ندارید دیگران ندانند قیافه‌تان چقدر تغییر کرده است.

7.تفسیر کردن: برخی از بازیگران صادقانه متنی را که دست‌شان داده‌اند روخوانی می‌‌کنند. آنها به این ترتیب عملا خود را به یک شخصیت تبدیل می‌کنند. وقتی متنی را می‌خواید و آن را براساس میل شخصی‌تان تفسیر میکنید، نه تنها هر نوع ناآرامی و تنش را از خود دور کرده‌اید، بلکه به تصمیم‌گیرندگان نشان داده‌اید که باید روی شما حساب کنند چون آن نقش را با شور و حرارتی واقعی بازی کرده‌اید.

8.هیچ عذری پذیرفته نیست!: نتوانسته‌اید دیالوگ‌های‌تان را حفظ کنید؟ خیلی بد شد. یک ساعت دیر کرده‌ایدچونتوی ترافیک گیر کرده بودید؟ وای متاسف شدم. باشد برای دفعه بعد. حقیقت این است که هیچ کس به مشکلات شما اهمیتی نمیدهد. زندگی در جریان است و گاهی در جهان روزمره اتفاق ناخواسته‌ایرخ میدهد که نمی‌شود نادیده‌اش گرفت. اما یادتان باشد که مهم نیست چه بهانه‌ای دارید چون باید از موقعیت به خصوصی صرف نظر کنید. چندین نفر آماده‌اند تا جای شما را بگیرند. بازیگر شدن ممکن است اصلا ساده به نظر نرسد. مدت‌های طولانی ممکن است مجبور شوید با ناامنی مالی سر کنید. باید با اشکال فراوانی از طرد شدن رو به رو شوید که کار را از آنچه هست دشوارتر می‌کنند. بسیاری از بازیگران هیچ وقت موفق نمی‌شوند. دلیلش ساده است. آنها برخی از ساده‌ترین قواعد بنیادی را نادیده می‌گیرندونمی‌توانند از مسیری که در آن گیر افتاده‌اند خلاص شوند. سعی کنید با دنبال کردن این هشت قاعده، بهترین شانس موفقیت را برای خودتان رقم بزنید.

عاشقان بازیگری از چه راهی می توانند به قاب جادویی برسند

آموزشگاه معراج هنر-کلاس بازیگری کرج-اموزش بازیگری کرج-تست بازیگری کرج

آموزشگاه سینمایی

آدرس چند کلاس بازیگری معتبر در کرج

کلاس های بازیگری در کرج

آموزش بازیـگـری ویژه گروه سنی کودک و نوجوان

آموزشگاه سینمایی اندیشه نو برگزار میکند دوره های جدید آموزش بازیـگـری کودک و نوجوان و بزرگسال. آموزش تئاتر-آموزش بازیگری کودک-کلاس بازیگری

فیلمنامه نویسی دیپلم کارودانش آموزشگاه سینمایی بازیگری آموزش تئاتر آموزش بازیگری آموزشگاه سینمایی آموزش کارگردانی کارگاه بازیگری در کرج تئاتر

آموزش و تست بازیگری مقابل دوربین سینما و تلویزیون

آموزش سینما در کرج ، آموزشگاه سینمایی و آموزش بازیگری و آموزش کارگردانی در کرج

تست بازیگری در مهرشهر کرج

آدرس تست بازیگری در کرج

انتخاب بازیگر

آمادگی برای تست بازیگری

تست بازیگری سینما و تلویزیون


نظرات (9)

 • هانیه سیاوشی
  پاسخ

  سلام من ۱۳ سالم است وفکر می کنم که می توانم بازیگر شوم اما نمی دانم باید کجا بروم

 • امیر حسین کمالی
  پاسخ

  به بازیگری علاقه دارم و فکر میکنم که واقعا از عهده اش بر میایم .۱۴
  ساله ازکرج.

 • معین
  پاسخ

  علاقمند ب بازیگری از بچگی الان برای بازیگری باید چکار کنم

 • مبی
  پاسخ

  علاقمند ب بازیگری 15 ساله دنبال تست میگردم

 • Yasna
  پاسخ

  ادرس رو بالا زده با تلفن

 • سید ایلیا وکیلی
  پاسخ

  9سال دارم وعلاقمند به بازیگری ومجریگری لطفا راهنمایی کنید

 • علی
  پاسخ

  سلام خسته نباشید سال نو رو تبریک عرض میکنم.
  بنده دوسال پیش تست بازیگری دادم حقیقتا عاشق
  بازیگری هستم ولی متاسفانه به دلایل خاصی نتونستم
  ادامه بدم ممنون میشم اگه کمکم کنید تا بتونم به
  آرزوم برسم
  لذا بنده تست که داده بودم قبول شده بودم در کنار
  آقای مسعود آب پرور

 • عسل عزیزپور
  پاسخ

  خیلی خوبه

 • علی
  پاسخ

  من اینجا رفتم
  اصلا حرفه ایی نیستید

ارسال دیدگاه

ابتدا نام خود را بنویسید و سپس در کادر بزرگتر دیدگاه را در آخر نیز ارسال را بزنید، توجه داشته باشید که دیدگاه ها پس از تائید نمایش داده می شوند، پس از زدن ارسال دیدگاه شما ارسال شده و در صف بررسی قرار می گیرد


آموزشگاه معراج هنر

خلاصه مشخصات:

 • 09021910026
 • 34255442_33342103
 • مهرشهر