دیزی سرای هیمه

دیزی سرای هیمه

20 درصد تخفیف برای کاربران پرشین لیدر

کیلومتر 12 جاده چالوس جنب رستوران ارکیده دیزی سرای هیمه

35354085

ساعت کاری 9 الی 23

مدیریت: محسن نافعی

آبگوشت که به آن دیزی و شوربا هم می‌گویند یکی از اصیل‌ترین غذاهای ایرانی است. هزاران سال پیش عشایر موقع کوچ خود به محض رسیدن به نقطه‌ای دامی را سر می‌بریدند، گوشتش را بار می‌گذاشتند و با ریختن حبوبات در آن غذایی می‌ساختند که حالا یکی از لذیذترین و صمیمی‌ترین غذاهاست. آبگوشت غذایی ساده و خودمانی است.  گوشت را با پیاز و حبوبات از صبح زود بار می‌گذاری و نتیجه غذایی هوس انگیز می‌شود. نان را در آب آبگوشت ترید میکنی و با ترشی و سبزی خوردن بر بدن میزنی و ظهرت کامل می‌شود. می‌گویند خوشمزه ترین دیزی همانی است که در خانه پخته می‌شود، ولی اگر در شهری مثل تهران و کرج یا در طول سفر به شمال کشور  که پر از رستوران است خواستی دیزی خوب و  خوشمزه‌ای بخوری  بودی باید کجا بروی؟ اصلا بهترین دیزی سرای جاده چالوس کجاست؟ پیشنهاد پرشین لیدر به شما دیزی سرای هیمه می باشد

طبخ دیزی آداب دارد. گوشت تازه و نخود و لوبیا را در ظرف‌های سفالی یا سنگی یا ظرف‌های فلزی استوانه‌ای می‌ریزند و در کنارش نان سنگک، سبزی خوردن و ترشی می‌گذارند، یعنی همان رسمی که دقیقا در دیزی سرای هیمه تمام و کمال اجرا می‌شود. دیزی سرای هیمه که کارش را از سال 90 شروع کرده یکی از رستوران های معروف جاده چالوس است و تخصصش فقط طبخ دیزی است. در فضایی دلنشین و رو به طبیعت با صدای ارام اب رودخانه . انگار که مثلا در دل کوه نشسته‌اید و دیزی می‌خورید.

در دیزی سرای هیمه دیزی را در ظروف سنگی برایتان به همراه مخلفات فراوان می‌آورند . دیزی‌ای که خوب جا افتاده و همه چیزش به اندازه است. بعدش هم همانجا می‌توان چای و بامیه سفارش داد که چربی‌ها را بشوید.

دیزی غذای آدم‌های باصفاست و باید در جایی هم خوردش که حق مطلب ادا شود. هیمه در جاده چالوس نیز این خصوصیت را داراست و مشتریان زیادی از جاهای مختلف تهران و کرج دارد. فضایش صمیمی و خودمانی است و روی تخت می‌شود نشست و سر فرصت نان را در آبگوشت ترید کرد و بعدش هم گوشت کوبیده خوبی از آن ساخت.

 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


نظرات (1)

  • جبلی
    پاسخ

    امروز اگه ترافیک نباشم خدمت میرسیم

ارسال دیدگاه

ابتدا نام خود را بنویسید و سپس در کادر بزرگتر دیدگاه را در آخر نیز ارسال را بزنید، توجه داشته باشید که دیدگاه ها پس از تائید نمایش داده می شوند، پس از زدن ارسال دیدگاه شما ارسال شده و در صف بررسی قرار می گیرد


دیزی سرای هیمه

خلاصه مشخصات:

  • 9 الی 23
  • محسن نافعی
  • 35354085
  • جاده چالوس